بیش از 3 هزار نفر عضو باشگاههای کوهنوردی شهرستان بویراحمد هستند.

رزمایش بزرگ همدلی
1399-02-29

بیش از 3 هزار نفر عضو باشگاههای کوهنوردی شهرستان بویراحمد هستند.

رییس هیأت کوهنوردی وصعودهای ورزشی استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: این تعداد کوهنورد در 7 باشگاه کوهنوردی این شهرستان فعالیت می کنند.

به گزارش روابط عمومی هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان ، محمود قلی پور در آیین تجلیل و معارفه روسای هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان بویراحمد گفت: باتوجه به نزدیکی شهرستان بویراحمد به قله های دنا در رشته کوه زاگرس، این شهرستان یکی از قطب های مهم کوهنوردی و کوهپیمایی در کشور محسوب می گردد..

وی داشتن صبر وحوصله ،پشتکار و صداقت در عمل را از بارزترین خصوصیات یک ورزشکار کوهنورد خواند و خواستار گسترش روحیه ی پهلوانی همراه با  آموزشهای کوهنوردی در باشگاهها شد.

در این آیین که مسئولین کمیته های کوهنوردی استان نیز حضور داشتند، رییس پیشین هیأت کوهنوردی بویراحمد با ارائه گزارشی ازفعالیتهای 4 ساله خود در این هیأت ،از اعضای کمیته هایی که با وی همکاری داشتند قدردانی کرد.

رامین حیدری گفت: تاکنون 44 قله قله بالای 4 هزار متر در رشته کوه دنا نامگذاری شده که انشااله با همت هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان مابقی نیز نامگذاری شود.

در این آیین از خدمات آقای رامین حیدری تجلیل و آقای مهدی پورابراهیم به عنوان رییس این هیأت معرفی شد.

مهدی پورابراهیم جوان  34 ساله هم استانی بیش از 20 سال در زمینه کوهنوردی و صعوذهای ورزشی و آموزش این رشته مفرح فعالیت دارد.

وی هم اکنون به عنوان مدرس فدراسیون کوهنوردی ایران، مدرس امداد و نجات و تیمهای واکنش سریع کشور در جمعیت هلال احمر فعالیت و مسئولیت پایگاه امداد کوهستان را نیز به عهده دارد.

مسئولیت فنی عملیات جستجوی اجساد جانباختگان سانحه هوایی تهران یاسوج در سال 96 و 97 و

دارنده کلنگ برفی با گشایش دیواره بن رود، بلند ترین دیواره ایران با ۱۷۰۰ متر ارتفاع نیز از دیگر افتخارات این کوهنورد ملی است.

در این آیین مهدی پورابراهیم گوشه ای از برنامه های خود برای ساماندهی باشگاههای کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان وکشف مسیرهای جدید کوهنوردی و کوهپیمایی  را ارائه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *