نخستین همایش تجلیل از پیشکسوتان کوهنوردی کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد

دوره درجه سه مربیگری و طراحی مسیرصعودهای ورزشی
1398-03-15
برگزاری نخستین دوره مسابقه دوی کوهستان قهرمانی استان کهگیلویه و بویراحمد
1398-03-15

نخستین همایش تجلیل از پیشکسوتان کوهنوردی کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد

به نقل از روابط عمومی هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان کهگیلویه و بویراحمد:

در آئینی که در سالن شهید مطهری یاسوج برگزار شد از35مربی وکوهنورد پیشکسوت وخانواده های کوهنوردان متوفی استان تقدیر شد. محمود قلی پور رئیس هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان گفت: این همایش با هدف تجلیل از خدمات ارزشمند کوهنوردان و مربیان پیشکسوت کوهنوردی واستفاده از تجارب مفید آنها در زمینه کوهنوردی برگزار شد. وی گفت: هم اکنون 12باشگاه کوهنوردی استان در رشته های مختلف زیرمجموعه کوهنوردی در زمینه آموزش وساماندهی کوهنوردان فعالیت می کنند. رئیس هیئت کوهنوردی وصعودهای ورزشی استان افزود: در یکسال گذشته 963نفر در دوره های آموزشی کوهنوردی شرکت و14نفر موفق به اخذ مدرک رسمی مربیگری درجه3کشوری شدند. وی گفت: همچنین 2دوره مربیگری درجه 3 کشوری برای آقایان وخانمها به میزبانی استان برگزار گردید. قلی پور با اشاره به اینکه بیشترین ورزشکار فعال در ورزشهای همگانی مربوط به کوهنوردی است گفت: هم اکنون بیش از 810 کوهنورد سازمان یافته در استان فعالیت می کنند. وی گفت: در سال گذشته 60 کوهنورد استان به قله دماوند وقلل خارج از کشور صعود کردند. رئیس هیئت کوهنوردی وصعودهای ورزشی استان، آموزش و توسعه باشگاه های ورزشی، اجرای برنامه های همگانی کوهنوردی، مسابقات ورزشی واعزام به مسابقات وهمایشهای ملی وبین المللی و تجهیز ونگهداری سالن های سنگنوردی استان را از مهمترین برنامه های هیئت کوهنوردی در سال 98اعلام کرد.

در این آئین مدیرکل ورزش وجوانان استان هم گفت: ظرفیتهای کوهنوردی استان در کشور ودنیا از اهمیت بالایی برخوردار است. سیدمحمدتقی علوی گفت: ضرورت دارد از تمامی ظرفیتها وتهدیدها برای توسعه ورزشهای همگانی ومشارکت فعال خانواده ها استفاده شود. وی با اشاره به اینکه کوهنوردان اولین کسانی بودند که درحادثه هوایی یاسوج به محل حادثه صعود کردند گفت: بیش از 2هزار و500 نفر روز از کوهنوردان برای آرامش خانواده های حادثه دیده ایثارگرانه فعالیت کردند. مدیرکل ورزش وجوانان استان همچنین گفت: در سال گذشته برای تجهیز تنها سالن دیوارنوردی استان در یاسوج مبلغ 6 میلیارد ریال هزینه شد که امید است در آینده شاهد موفقیتهای هیئت کوهنوردی استان در رشته های مختلف عرصه قهرمانی باشیم.

در این همایش که با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی وهنری همراه بود از طرف هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان با اهداء تندیس وجایزه از35پیشکسوت کوهنوردی استان و همچنین از همکاری و حمایتهای مدیرکل ورزش و جوانان استان از هیات کوهنوردی از طرف جامعه کوهنوردی استان با اهداء لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *